Partnerzy serwisu:

Lublin. Most na al. Unii Lubelskiej potrzebuje podparcia. To tylko tymczasowe rozwiązanie

Magdalena Romanowska 16.09.2020

Lublin. Most na al. Unii Lubelskiej potrzebuje podparcia. To tylko tymczasowe rozwiązanie
fot. UM Lublin
Most przez rzekę Bystrzycę w ciągu al. Unii Lubelskiej w Lublinie wymaga dodatkowych podpór w celu jego dalszej eksploatacji. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tymczasowego podparcia obiektu w formule projektuj i buduj. Zadanie ma zostać wykonane do końca roku.
Postępowanie dotyczy zaprojektowania i wykonania podparcia konstrukcji głównej płyty mostu w trzech miejscach za pomocą stalowych ram. Ma to zapewnić nośność podpory pośredniej, zlokalizowanej na prawym brzegu rzeki, po stronie Mostu Kultury.

O przyznaniu środków na prace przy moście zadecydowali radni na początku września.

− Niezwłocznie przystępujemy do działań, które umożliwią dalszą eksploatację obiektu do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. Docelowo obejmie ona cały odcinka al. Unii Lubelskiej wraz z budową nowych mostów. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na tę inwestycję – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Otwarcie ofert nastąpi 28 września. Wykonawca będzie miał tylko 50 dni na wykonanie zadania.

Zły stan mostu od jakiegoś czasu zwraca uwagę władz miasta. Na początku roku wprowadzono na nim ograniczenia w ruchu. Ograniczono nośność mostu do 10 ton i zwężono skrajnie lewy pas ruchu.

Most stanowi przeprawę przez rzekę Bystrzycę dla uczestników ruchu zmierzających z północy na południe miasta, jezdnią zachodnią al. Unii Lubelskiej i łącznicą z ul. Zamojskiej w kierunku ronda Lubelskiego Lipca '80. Szerokość mostu wynosi ponad 15 m, zaś jego długość około 63 m. Jest on wsparty na czterech żelbetowych filarach, o wysokości około 3 metrów. Obiekt posiada nośność 20 ton, jednak z uwagi na jego stan techniczny, aktualnie obowiązuje organicznie tonażu do 10 ton. Most zaliczany jest do kategorii średnich. Stanowi on jeden ze 115 obiektów mostowych na terenie miasta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony