Partner serwisu

Lublin połączy nową drogą dzielnice Czechów i Sławin

ep. 11.02.2020

Lublin połączy nową drogą dzielnice Czechów i Sławin
Fot. Google Maps
Powstać ma blisko półtora kilometra nowej drogi. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ma oferty w przetargu na dokumentację projektową dla przedłużenia ulicy Aleksandra Zelwerowicza.
W ramach zadania powstać ma 1,4-kilometrowy fragment nowej drogi, który będzie kontynuacją ul. Zelwerowicza na odcinku od ul. Bohaterów Września do ul. Sławinkowej. W ramach przetargu ma być opracowana także dokumentacja na budowę sieci wodociągowej oraz kolektora kanalizacji sanitarnej.

Nowa trasa zapewni połączenie z Czechowa do dzielnic Sławin i Sławinek.Wyświetl większą mapę

Do ZDiM wpłynęły trzy oferty, z czego jedna zmieściła się w zaplanowanym budżecie. To wyceniona na 606,636 tys. zł propozycja konsorcjum firm Urban Media i Rem Projekt. Budżet zamawiającego wynosi 666,540 tys. zł. Poza tą kwotą są jeszcze dwie oferty: Zespół Projektowania i Obsługi Inżynierskiej Budownictwa Drogowego "ToMaR – Drog" – 719,461 mln zł oraz Trasa Usługi Projektowe Jerzy Kaliszuk – 1,368 mln zł.

W ramach planowanej inwestycji powstać ma droga o przekroju dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i dodatkowo poszerzeniem o dodatkowe pasy w pobliżu skrzyżowań.

W ramach inwestycji planowane są budowa nowych skrzyżowań, a także przebudowa skrzyżowania ulic Zelwerowicza – Sławinkowska – Zbożowa. Zaplanowano także budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Września. Trasa będzie oświetlona i odwodniona. Obustronnie ma być wyposażona w chodniki i drogi rowerowe.

Nowa trasa ma zapewnić płynny przejazd pomiędzy ul. Bohaterów Września a Sławinkowską. Będzie także służyła jako dojazd do planowanego w przyszłości cmentarza – po nowej części ulicy ma kursować komunikacja miejska.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony