Partner serwisu

Lubliniec: Wiadukt nad torami do rozbiórki i odbudowy

Roman Czubiński 09.09.2022

Lubliniec: Wiadukt nad torami do rozbiórki i odbudowy
fot. Google Street View
Katowicki Zarząd Dróg Wojewódzkich poszukuje wykonawcy rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu drogi 906 w Lublińcu. Nowa przeprawa będzie znacząco różniła się od obecnej konstrukcją i wyglądem. Zadanie ma zostać ukończone jesienią 2024 r.
DW906 łączy wieś Piasek z Lublińcem. Położony w pobliżu stacji kolejowej Lubliniec wiadukt umożliwia jej przekroczenie torów stacyjnych. Oprócz torów pod wiaduktem przebiega też ulica Plebiscytowa i Nowa.

W ocenie ZDW wiadukt jest w złym stanie technicznym. Nowy obiekt ma być budowany w sposób minimalizujący utrudnienia dla użytkowników drogi. – Ze względu na technologię prac rozbiórkowych oraz celem skrócenia czasu realizacji robót budowlanych zaprojektowano budowę nowego wiaduktu drogowego w postaci stalowego przęsła łukowego z jazdą dołem (w części nadtorowej) oraz dwuprzęsłowych, ciągłych ustrojów belkowo-płytowych na dojazdach do łuku – czytamy w przygotowanym na zlecenie ZDW projekcie budowlanym.

Nowy wiadukt będzie miał 5 przęseł i całkowitą długość 174,9 m. Jezdnia po przebudowie ma być minimalnie szersza, niż obecnie (7,8 zamiast 7,65 m). Po obu stronach mają znaleźć się chodniki, a po jednej z nich – także droga rowerowa. Niweleta drogi zostanie podwyższona o ok. 40 cm. Istniejące zejścia schodowe zostaną natomiast tylko wyremontowane.

Oferty można składać do 11 października. 60% punktów można otrzymać za cenę, a 40% – za wydłużenie okresu gwarancji. Uczestnicy postępowania będą związani ofertą do 8 stycznia przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony