Partner serwisu

Lubuskie. Colas wybuduje rondo w Okuninie

ep 03.12.2021

Lubuskie. Colas wybuduje rondo w Okuninie
fot. Google Maps
GDDKiA wybrała. Firma Colas Polska ma się zająć przebudową obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 304 w Okuninie. W miejscu przecięcia dróg ma powstać rondo.
Oferta Colas Polska okazała się najkorzystniejszą spośród sześciu propozycji otrzymanych przez GDDKiA. Zgodnie z nią prace będą kosztowały 5,8 mln zł. Potrwają 8 miesięcy nie licząc okresu zimowego.Wyświetl większą mapę

Dzięki inwestycji ma się poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej miedzy Sulechowem i Wolsztynem z trasą wojewódzką prowadząca m.in. do lotniska w Babimoście.

W ramach rozbudowy drogi krajowej nr 32 powstanie rondo z wydzielonym pasem dla prawoskrętu na kierunku Babimost – Sulechów (DW-304 – DK-32). Na wlotach drogi krajowej nr 32 powstać mają wyspy kanalizujące ruch, wymuszające jednocześnie ograniczenie prędkości ruchu pojazdów.

Na kierunku Babimost – Sulechów powstać ma dodatkowy pas dla skrętu w prawo o szerokości 4,5 m. Jak podaje GDDKiA, w ciągu drogi wojewódzkiej przebudowana ma być istniejąca zatoka autobusowa i wykonany chodnik, który połączy zatokę z wlotem południowym.

Przy okazji inwestycji powstanie odwodnienie, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony