Partnerzy serwisu:

Lubuskie. Most przez Odrę w Milsku czeka na pozwolenie budowlane

Elżbieta Pałys 23.11.2018

Lubuskie. Most przez Odrę w Milsku czeka na pozwolenie budowlane
fot. Gsz1 at pl.wikipedia, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org
Jedna z najważniejszych inwestycji województwa lubuskiego – budowa mostu w Milsku – weszła w kolejny etap. Wykonawca złożył wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Jest szansa, że wraz z wiosną budowlańcy ruszą z robotami.
Wniosek o wydanie kluczowej na tym etapie decyzji wpłynął do wojewody lubuskiego. Złożył go wykonawca, w tym przypadku Mota Engil Central Europe.

Inwestycja jest warta 73 mln zł i powinna być gotowa do 2021 roku.

To jedno z najbardziej oczekiwanych zadań, za których realizację odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 282 (na odcinku od miejscowości Łaz) do miejscowości Bojadła; przy okazji obejścia drogowe zyskają miejscowości Łaz, Zabór, Milsko oraz Przewóz). Wybudowany zostanie także most o długości 390 m. Łącznie inwestycja obejmie ponad 9 km trasy wojewódzkiej.Wyświetl większą mapę

Na projektowanej trasie powstaną nowe skrzyżowania z drogami publicznymi, w tym dwa ronda oraz dwa skrzyżowania skanalizowane. Nową infrastrukturę zyskają rowerzyści. Częścią zadania będzie także budowa mostu przez Śmigę.

Most usprawni komunikację pomiędzy m.in. od strony Zielonej Gór w kierunku Sławy i Wschowy. Poprawi także dojazd ze wschodniej części województwa do drogi ekspresowej S3.

Obecnie kierowcy poruszający się drogą nr 282 muszą korzystać z przeprawy promowej, co wiąże się z istotnymi ograniczeniami.

Inwestycja powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Jak informował wcześniej wykonawca, most będzie budowany z zastosowaniem technologii betonowania wspornikowego. Polega to na odcinkowym betonowaniu segmentów przy użyciu urządzenia formującego (tzw. Traweler).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony