Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie: Powiatowa trasa w nowym standardzie

inf. pras. 12.06.2018

Wielkopolskie: Powiatowa trasa w nowym standardzie
fot. mat. pras.
Droga łączącą Wilczyn i Kownaty w powiecie konińskim doczekała się przebudowy. Na trasie wykonana zostanie nowa nawierzchnia i pobocza. Zbudowany będzie też ciąg pieszo-rowerowy.
Droga powiatowa pomiędzy Kleczewem i Strzelnem zapewnia dojazd między innymi do dużej kopalni węgla brunatnego. Poza tym łączy gminę Wilczyn z Koninem oraz Strzelnem. Trasa w ostatnich latach jest modernizowana. Warto dodać, że rozwój kopalni odkrywkowej wymusił również budowę całkowicie nowych odcinków tej drogi. W tym roku natomiast Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie zlecił przebudowę 2-kilometrowego odcinka z Wilczyna do Kownat. Przetarg na to zadanie wygrała Kobylarnia. Trwają już prace rozbiórkowe i usuwanie kolizji.

W zakres inwestycji wchodzi przede wszystkim przebudowa konstrukcji nawierzchni z mieszanki mineralno – asfaltowej. Na terenie zabudowanym bliżej miejscowości Wilczyn powstanie chodnik. Na całym odcinku zbudowany zostanie natomiast ciąg pieszo rowerowy. Pierwszy odcinek ścieżki dla rowerzystów wyłożony zostanie bezfazową kostką betonową.

Fragment znajdujący się poza zwartą zabudową otrzyma nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem łamanym. W miejscowości Kownaty zaplanowano też budowę zatoki autobusowej ( w kierunku Wilczyna). Poza tym na trasie zainstalowany będzie radarowy wyświetlacz prędkości skłaniający do bezpiecznej jazdy. Do posesji wybudowanych zostanie blisko 50 zjazdów indywidualnych. Trasa na koniec zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome. Wszystkie prace zakończą się latem tego roku.

Trasa liczy 2 km długości i 6 metrów szerokości. Wartość inwestycji to 4,2 mln zł.
 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony