Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Powstaną obwodnice miejscowości Kosieczyn, Chlastawa oraz Podmokle Wielkie

Leonard Dolecki 08.01.2019

Lubuskie: Powstaną obwodnice miejscowości Kosieczyn, Chlastawa oraz Podmokle Wielkie
fot. ZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ogłosił przetarg na budowę trasy obwodowej dla miejscowości Kosieczyn, Chlastawa i Podmokle Wielkie. Dzięki inwestycji poprawi się nie tylko sytuacja w miejscowościach, ale także połączenie z autostradą A2.
Inwestycja jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu trasy, uzyskanie niezbędnych pozwoleń na budowę, budowa infrastruktury, a także otrzymanie zezwolenia na jej użytkowanie.

Zadanie przewiduje powstanie obwodnicy miejscowości Kosieczyn i Chlastawa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 302 (gmina Zbąszynek, powiat Świebodziński) oraz Podmokle Wielkie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 304 (gmina Babimost, powiat zielonogórski), które po wybudowaniu będą stanowiły dojazd do węzłów na autostradzie A-2 w Trzcielu i Nowym Tomyślu.

Powyższy odcinek stanowić będzie fragment przyszłej drogi wojewódzkiej nr 304 i jest integralną częścią większego zamierzenia inwestycyjnego, które będzie obsługiwało ruch tranzytowy w kierunku autostrady A2.

View Larger Map

Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 38 miesięcy. Przewidywany koszt inwestycji to 42,556 mln zł.

Na oferty zamawiający czeka do 12 lutego 2019 roku. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), gwarancja jakości (20%), doświadczenie kierownika budowy (10%) oraz doświadczenie głównego projektanta branży drogowej (10%).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony