Partner serwisu

Lubuskie. Prywatny inwestor rozbuduje węzeł na drodze S3

ep. 14.06.2022

Lubuskie. Prywatny inwestor rozbuduje węzeł na drodze S3
fot. GDDKiA
Firma Panattoni zobowiązała się do rozbudowy węzła Niedoradz na drodze ekspresowej S3 w woj. lubuskim. Prywatny podmiot wykona inwestycję za własne środki, na podstawie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.
Rozbudowa węzła wiąże się z planami Panattoni na budowę kompleksu hal magazynowo-usługowo-produkcyjnych w Niedoradzu. Prywatny inwestor wykona na węźle dodatkową relację wjazdową w kierunku Wrocławia.


Wyświetl większą mapę
Warunki rozbudowy węzła zostały określone w porozumieniu z krajowym zarządcą dróg. Jak wyjaśniła GDDKiA, z uwagi na fakt, że prace na węźle są wynikiem „niedrogowej” inwestycji, to na prywatnym podmiocie spoczywa obowiązek sporządzenia dokumentacji, uzyskania niezbędnych zezwoleń, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Firma Panattoni poniesie również koszty rozbudowy węzła.

Zawarta umowa między GDDKiA a prywatnym podmiotem obejmuje etap dokumentacyjny, do uzyskania decyzji ZRID. Kolejny etap będzie wymagał odrębnej umowy.

Uzgodniona koncepcja zakłada m.in.: zmianę lokalizacji łącznicy wyjazdowej z drogi ekspresowej S3, budowę ronda na połączeniu łącznicy węzłowej drogi ekspresowej S3 z drogą powiatową nr 1434F i planowaną drogą gminną oraz budowę łącznicy wjazdowej na drogę ekspresową S3 w kierunku Wrocławia. Inwestycja ma być zrealizowana do 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony