Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Przygraniczna A18 nadal za droga

Leonard Dolecki 28.02.2019

Lubuskie: Przygraniczna A18 nadal za droga
fot. GDDKiA
Zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w powtórzonym przetargu na projekt oraz przebudowę przygranicznego odcinka drogi krajowej nr 18. Trasa na odcinku granica państwa – węzeł Olszyna (wraz z węzłem) ma otrzymać parametry drogi klasy A. Niestety do zamawiającego trafiły trzy propozycje, z których żadna nie mieści się w przewidzianym budżecie.
Do GDDKiA trafiły propozycje od firm: Budimex (110,324 mln zł), Max Bögl Polska (70,971 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” (66,666 mln zł). Cena w przetargu stanowi 60%. Pozostałe kryteria, które będzie przy ocenie ofert brał pod uwagę zamawiający to: doświadczenie dyrektora kontraktu (5%), zaplecze dla inżyniera oraz zamawiającego (5%), gwarancja jakości (10%), równość podłużna nawierzchni (10%) oraz właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (10%).

Niemniej jednak, jedyne kryterium pozacenowe, którym oferty się różnią to doświadczenie dyrektora kontraktu, przy czym GDDKiA zaznacza, że podane wartości nie zostały jeszcze zweryfikowane.

Oznacza to, że ostatecznie liczyć będzie się praktycznie tylko cena. Zamawiający planował przeznaczyć na realizację tej inwestycji 44,866 mln zł. Oznacza to, że do najtańszej oferty brakuje 21,8 mln zł, a do najdroższej – 65,458 mln zł.

Jest to drugie podejście zielonogórskiego oddziału GDDKiA do tej inwestycji. Pierwszy przetarg został ogłoszony w lipcu br. We wrześniu zamawiający otrzymał dwie oferty, które mieściły się w zakresie cenowym od 72 do 79 mln zł, przy budżecie inwestora równym ok. 45 mln zł.

A18 w województwie lubuskim

Inwestycja dotyczy podniesienia klasy odcinka drogi krajowej nr 18 do klasy autostrady. Mowa o fragmencie od granicy państwa do węzła Olszyna. Firma, która wygra przetarg rozpocznie prace za obiektem mostowym nad rzeką Nysa Łużycka i zakończy w km 1+500 wraz z węzłem Olszyna.

View Larger Map

Obecnie trwa również przetarg na przebudowę południowej jezdni autostrady A18 Olszyna – Golnice na odcinku od km 11+860 do km 33+760 wraz z budową Obwodu Utrzymania Autostrady i przygotowaniem zaplecza. W lutym br. poznaliśmy oferty w tym przetargu (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony