Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Przygraniczna DK-18 stanie się autostradą

Leonard Dolecki 04.07.2018

Lubuskie: Przygraniczna DK-18 stanie się autostradą
fot. GDDKiA
Zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na dostosowanie byłego przejścia granicznego w ciągu drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady. Zadanie ma zostać wykonane w ciągu 40 miesięcy.
Przygraniczny odcinek

Inwestycja dotyczy podniesienia klasy odcinka drogi krajowej nr 18 do klasy autostrady. Mowa o fragmencie od granicy państwa do węzła Olszyna. Firma, która wygra przetarg rozpocznie prace za obiektem mostowym nad rzeką Nysa Łużycka i zakończy w km 1+500 wraz z węzłem Olszyna.

Przedsięwzięcie jest prowadzone w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu, uzyskanie pozwoleń na budowę, przeprowadzenie prac budowlanych oraz otrzymanie zezwolenia na użytkowanie infrastruktury.

Wyświetl większą mapę

Zamawiający wymaga inwestycja została zrealizowana w ciągu 40 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przy czy do okresu robót budowlanych nie wlicza się miesięcy zimowych.

Na oferty zamawiający czeka do 22 sierpnia br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (8%), równość podłużna nawierzchni (8%), doświadczenie dyrektora kontraktu (4%), doświadczenie kierownika budowy (4%), zaplecze dla inżyniera oraz dla zamawiającego (5%) oraz gwarancję jakości (10%).

Autostrada w województwie lubuskim

Zielonogórski oddział GDDKiA prowadzi również prace nad dalszą częścią autostrady A18 na terenie województwa lubuskiego. W marcu br. podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji środowiskowej do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla budowy 70 km tej trasy.

Wartość zawartego kontraktu to niemal 400 tys. zł, a prace wykonuje firma Transprojekt Gdański.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony