Partner serwisu

Lubuskie: rozbiorą most w ciągu DK32 i zbudują nowy. Umowa z Budimexem podpisana

GR, rynekinfrastruktury.pl 11.08.2022

Lubuskie: rozbiorą most w ciągu DK32 i zbudują nowy. Umowa z Budimexem podpisana
fot. GDDKiA
Opiewający na 85 milionów złotych kontrakt na rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu w ciągu drogi krajowej numer 32 w województwie lubuskim podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
DK 32 ma zostać rozbudowana na liczącym ponad 300 metrów długości fragmencie między miejscowością Brzózka a Dąbie (powiat krośnieński). W planie jest rozbiórka istniejącego mostu oraz budowa nowego obiektu na rzece Bóbr. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała wczoraj (środa, 10 sierpnia) opiewający na 85 milionów złotych kontrakt z Budimexem.

Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 2,5 roku, ale do tego okresu nie wlicza się sezonu zimowego (od połowy grudnia do połowy marca). W pierwszym etapie planowana jest budowa tymczasowej przeprawy przez rzekę, a na realizację tego zadania Budimex będzie miał 8 miesięcy.

Zakres inwestycji obejmie również m.in.: przebudowę zjazdów, przebudowę skrzyżowania z drogą gminną, budowę alejek pieszo-rowerowych, wykonanie pobocza gruntowego po lewej i prawej stronie jezdni, budowę kolektora kanalizacji deszczowej czy przebudowę stacji meteorologicznej. W planie jest też wycinka drzew i krzewów, a po zakończeniu robót teren ma zostać zrekultywowany.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony