Partner serwisu

Lubuskie: Rusza budowa nowego mostu w Skwierzynie

Edyta Wsół 17.08.2015

Lubuskie: Rusza budowa nowego mostu w Skwierzynie
fot. UM Skwierzyna
Na 17 sierpnia zaplanowano początek prac przy budowie nowego mostu na Warcie w Skwierzynie. Prace za ponad 16 mln zł zrealizuje firma Berger Bau. Do końca tego roku w mieście powstanie most tymczasowy.
Inwestycja zakłada rozbiórkę istniejącej konstrukcji przęseł oraz przyczółków, wykonanie nowych podpór skrajnych, wzmocnienie pośrednich oraz wykonanie nowej konstrukcji nośnej obiektu. W trakcie wykonywania prac kierowcy będą korzystali z mostu tymczasowego.

Przeprawa tymczasowa będzie zlokalizowana około 100 m dalej w górę rzeki. Będzie miała 142,3 m długości i niecałe 10 m szerokości. Ruch po obiekcie tymczasowym będzie się odbywał bez ograniczeń. Z przeprawy kierowcy skorzystają pod koniec roku.


Wyświetl większą mapę

Zakres prac obejmuje roboty drogowe, roboty mostowe w zakresie budowy i rozbiórki mostu tymczasowego oraz przebudowy mostu stałego, roboty elektryczne, roboty teletechniczne oraz roboty sanitarne w zakresie przebudowy sieci wodociągowej i budowy kanalizacji.

Nowy most na Warcie będzie miał 124,6 m długości i 12,8 szerokości. Nowy obiekt będzie gotowy w 2017 roku i wówczas rozebrany zostanie most tymczasowy.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony