Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Rusza przetarg na przebudowę 21 km A18

Leonard Dolecki 06.12.2018

Lubuskie: Rusza przetarg na przebudowę 21 km A18
fot. GDDKiA
Zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę odcinka autostrady A18. Jego przedmiotem jest przebudowa ok. 21 km południowej jezdni drogi krajowej nr 18, która docelowo ma stać się trasą klasy A.
Pierwszy przetarg

Zadaniem wykonawcy będzie przebudowa południowej jezdni autostrady A18 Olszyna – Golnice na odcinku od km 11+860 do km 33+760 wraz z budową Obwodu Utrzymania Autostrady i przygotowaniem zaplecza.

Według planu inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 25 miesięcy od dnia podpisania umowy. Będzie ona zlokalizowana w powiatach żarskim i żagańskim, w gminach Trzebiel, Lipinki Łużyckie, Żary, Wymiarki i Iłowa.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 15 stycznia 2019 roku. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (55%), przedłużenie okresu gwarancji jakości (10%), równość podłużna nawierzchni (10%), termin realizacji kontraktu (10%), doświadczenie dyrektora kontraktu (5%) oraz przejęcie części ryzyka przedłużenia czasu na ukończenie z tytułu wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych (10%).

Adamczyk: To inwestycja, na którą kierowcy czekali od lat

Inwestycja jest pierwszym etapem przebudowy całej południowej jezdni autostrady A18 w województwie lubuskim. Łącznie jest to ok. 70 km drogi.

Ogłoszenie przetargów na realizację całego przedsięwzięcia w sierpniu br. zapowiadał Andrzej Adamczyk. – Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej na trasie Olszyna – Golnice jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży. Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną – mówił minister infrastruktury. – Wykonywane na bieżąco zabiegi utrzymaniowe nie poprawiają długofalowo komfortu i bezpieczeństwa jazdy użytkowników drogi, dlatego konieczna jest gruntowna przebudowa tej trasy – dodawał.

Przygraniczny odcinek

W lipcu br. ogłoszono również przetarg na dostosowanie byłego przejścia granicznego w ciągu drogi krajowej nr 18 na odcinku granica Państwa – węzeł Olszyna do parametrów klasy A. Niestety oferty w postępowaniu znacznie przekroczyły budżet (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony