Partnerzy serwisu:

Lubuskie. S3 gotowa. Teraz A18 i obwodnice

Elżbieta Pałys 07.01.2019

Lubuskie. S3 gotowa. Teraz A18 i obwodnice
fot. GDDKiA Zielona Góra
Najważniejsza trasa ekspresowa przecinająca województwo lubuskie – S3 – jest już gotowa. Najważniejsza inwestycją drogową wyczekiwaną przez kierowców jest przygraniczna trasa A18. Obecnie zadanie jest na etapie przetargu.
W 2018 roku zielonogórska GDDKiA zakończyła realizację kilku odcinków drogi ekspresowej S3. To budowana po nowym śladzie trasa Nowa Sól – Kaźmierzów o długości 33 km (realizowana przez oddział zielonogórski, choć częściowo położona na terenie Dolnego Śląska). Budowano ją w podziale na dwa odcinki realizacyjne, tj. Nowa Sól Południe – Gaworzyce i Gaworzyce – Kaźmierzów.

Dobudowano także drugą jezdnię do trójki na trasie Zielona Góra Północ – Niedoradz (13,3 km) i Niedoradz – Nowa Sól (17,3 km). Tym samym, poza mostem nad Odrą w Cigacicach, sfinalizowano budowę trójki w tym regionie.
Obecnie jednym z najbardziej oczekiwanych zadań jest budowa autostrady A18 Olszyna – Golnice w zakresie przebudowy jezdni południowej. Obecnie w przetargu jest odcinek o długości 22 km (od km 11,86 do km 33,76). Otwarcie ofert ma nastąpić 15 stycznia.

Trwa także procedura związana z wyborem wykonawcy dla dostosowania byłego przejścia granicznego w ciągu DK-18 na odc. granica państwa – węzeł Olszyna do parametrów drogi klasy A. W tym przypadku GDDKiA prowadzi już drugie postępowanie – pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na przekroczenie budżetu w złożonych ofertach. W kolejnym podejściu propozycje wykonawców poznamy 25 stycznia.

W przygotowaniu znajduje się obecnie kilka obwodnic, w tym obwodnica Krosna Odrzańskiego, w ciągu drogi krajowej nr 29, Kostrzyna nad Odrą w ciągu DK-31 i Strzelec Krajeńskich (DK-22).

Zielonogórska GDDKiA szykuje się także do budowy autostrady A2 na odcinku od granicy państwa w Świecku do odcinka autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl – etap II.

Realizuje także remonty, w tym najważniejsze to: droga krajowa nr 12 Szprotawa – gr. województwa o długości 8,4 km wraz z obwodnicą Szprotawki oraz DK-29 w miejscowości Cybinka o długości 3,2 km. Oba powinny się zakończyć w drugiej połowie tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony