Partnerzy serwisu:

Lubuskie. Są pieniądze na drogę Drezdenko – Gorzów

rp. 06.05.2019

Lubuskie. Są pieniądze na drogę Drezdenko – Gorzów
Fot. Google Maps
Zarząd województwa lubuskiego zdecydował o dofinansowaniu przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 158 na odcinku Drezdenko – Gorzów Wlkp. Wartość zadania to ok. 17,4 mln zł, a wartość dofinansowania to blisko 15,5 mln zł.
– Konsekwentnie realizujemy program budowy i modernizacji dróg. W ten sposób tworzymy warunki do rozwoju gospodarczego – mówi, cytowana w komunikacie prasowym marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

Zadanie co którego dziś podjęto decyzję, będzie realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 158 o łącznej długości 6,36 km. Celem jest poprawa stanu technicznego nawierzchni oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu ruchu pojazdów.

W ramach zadania planowane jest m.in. poszerzenie oraz uregulowanie szerokości jezdni, przebudowa zatok autobusowych, chodników, oświetlenia przejść dla pieszych i dojść do przystanków komunikacji zbiorowej. Dzięki tym działaniom ma się poprawić bezpieczeństwo użytkowników ruchu, a także zwiększyć atrakcyjność inwestycyjna regionu. Inwestycja ma tez wpłynąć na większą mobilność mieszkańców.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony