Partnerzy serwisu:

Lubuskie. Strabag przebuduje DK-92 w Trzcielu

inf. pras./red. 19.03.2021

Lubuskie. Strabag przebuduje DK-92 w Trzcielu
fot. Google Maps
GDDKiA rozstrzygnęła przetarg dotyczący rozbudowy drogi krajowej nr 92 w Trzcielu w woj. lubuskim. Przetarg wygrała firma Strabag Infrastruktura Południe.
Wybrana oferta kosztuje 11,048 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia, w II kwartale zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Wykonawca przebuduje skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1358F oraz nowo projektowaną obwodnicą miasta Trzciel w ciągu drogi powiatowej nr 1339F, na skrzyżowanie typu rondo.

Nowe rondo połączy DK-92 relacji Świecko – Poznań, poprzez planowaną obwodnicę, z autostradą A2 na węźle „Trzciel” oraz z drogą powiatową do miasta Trzciel.


Wykonane zostaną wyspy na wlotach do ronda, odwodnienie drogi, oświetlenie skrzyżowania i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego w miejscowości Trzciel było celem porozumienia jakie zawarli samorząd województwa lubuskiego, powiat międzyrzecki, gmina Trzciel i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.
Porozumienie dotyczy projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1339F na odcinku od węzła A2 do planowanej obwodnicy, budowy obwodnicy miasta Trzciel, budowy skrzyżowania obwodnicy z drogą krajowa nr 92”.

GDDKiA Oddział w Zielonej Górze jest inwestorem w zakresie budowy skrzyżowania obwodnicy z drogą krajowa nr 92 w Trzcielu.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony