Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Trasa Jaromirowice – Wałowice zostanie przebudowana

Leonard Dolecki 10.05.2019

Lubuskie: Trasa Jaromirowice – Wałowice zostanie przebudowana
fot. ZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 138 na odcinku od Jaromirowic do Wałowic. Jak podaje zamawiający – jest to główna oś komunikacyjna między tymi miejscowościami.
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Rozwój ważnych połączeń drogowych w sieci dróg transgranicznych na obszarze Powiatu Odra-Sprewa i Powiatu Krośnieńskiego”. Obejmuje ono przebudowę odcinka Jaromirowice – Wałowice o długości 2,624 km. Dzięki niemu poprawi się jakość dojazdu do polsko-niemieckiej granicy.

Wybrany wykonawca będzie zobowiązany m.in. do:
  • rozbudowy istniejącej konstrukcji jezdni (budowa nowej konstrukcji na poszerzeniach) oraz uregulowania jej szerokości do 6,0 (pasy ruchu 3,0 m),
  • frezowania powierzchniowe istniejącej części nawierzchni,
  • wyrównania i nakładki dywaników bitumicznych na istniejącej części nawierzchni,
  • wzmocnienia poboczy.
Projekt jest planowany do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 12 czerwca br. Podczas ich oceny weźmie on takie aspekty jak: cena (60%), gwarancja jakości (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia-kierownika budowy (20%). Na realizację inwestycji ZDW w Zielonej Górze planuje przeznaczyć 5,845 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony