Partner serwisu

Ma być bezpieczniej przy obwodnicy Olecka

ep. 26.11.2021

Ma być bezpieczniej przy obwodnicy Olecka
fot. GDDKiA
Olsztyńska GDDKiA chce przebudować skrzyżowanie obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką nr 655. Ruszył przetarg na wybór wykonawcy. Ma być bezpieczniej.
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką ma być przebudowane na rondo. Dodatkowo ma być wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na odcinku ok. 520 m. Będzie poprowadzony po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 655. Wykonane zostanie także przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową oraz oświetlenie drogowe.Wyświetl większą mapę

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo na styku drogi krajowej i wojewódzkiej. Obecnie włączenie się do ruchu na DK-65 z dróg podporządkowanych jest trudne z uwagi na duże natężenie ruchu na krajówce. Rondo ma to ułatwić.

Bezpieczeństwu będzie sprzyjało zmniejszenie prędkości podczas przejazdu przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ten sposób poprawi się także bezpieczeństwo pieszych. Z myślą o nich wykonane zostanie także przejście dla pieszych.

Inwestor czeka teraz na oferty od wykonawców. Termin na ich złożenie mija 14 grudnia. Samo zadanie ma być zrealizowane maksymalnie w ciągu półtora roku.

GDDKiA już wcześniej ogłaszała przetarg w tej sprawie. Wówczas jednak złożone oferty okazały się zbyt drogie w stosunku do przygotowanego budżetu.   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony