Partnerzy serwisu:

Ma się poprawić DK-12 koło Kalisza

Elżbieta Pałys 12.07.2018

Ma się poprawić DK-12 koło Kalisza
fot. balkanbrid, sxc.huia.org, CCA (4)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu chce zaprojektować rozbudowę drogi krajowej na 12 od Kalisza do granicy województwa. Szuka firmy, która wykona dokumentację. Chodzi o odcinek długości 17,5 km na trasie, której stan określany jest jako krytyczny.
Chodzi o fragment drogi krajowej 12 wiodącej z Łęknicy do Dorohuska. Odcinek planowany do rozbudowy, pomiędzy Kaliszem a granica województwa wielkopolskiego liczy 17,5 km. Przechodzi przez teren gmin Opatówek i Szczytniki.
Obecnie stan techniczny nawierzchni drogi oceniany jest jako krytyczny. Na drodze są koleiny a nawierzchnia ma obniżony współczynnik poślizgu. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i i uporządkować dostęp do drogi.


Wyświetl większą mapę
Inwestor chce zwiększyć nośność do 115 kN/oś, poprawić równość podłużną i poprzeczną. Co oczywiste odnowione zostałoby także oznakowanie pionowe i poziome. Poprawiłoby się także odwodnienie. Ruch rowerowy i pieszy ma być odseparowany od samochodowego.

Zwiększyć ma się szerokość jezdni i – tam gdzie to niezbędne – pasa drogowego.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu będzie miała do wykonania m.in. mapę do celów projektowych, dokumentację geodezyjną i kartograficzną związana z nabywaniem nieruchomości, dokumentację formalno-prawną.

Musi także dokonać rozpoznania warunków gruntowo – wodnych, zaprojektować rozwiązania konstrukcyjne istniejącej nawierzchni oraz na poszerzeniach oraz wykonać projekt stałej organizacji ruchu zawierający możliwość skoordynowania skrzyżowań jako tzw. zielonej fali.

Efektem zamówienia ma też być decyzja środowiskowa wraz z ewentualnym raportem oddziaływania na środowisko, materiały do uzyskania ZRID, projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz dokumentacja przetargowa wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim.

GDDKiA czeka na oferty do 17 sierpnia. Będzie oceniać cenę (60 proc.), wiedzę i doświadczenie personelu wykonawcy (35 proc.) i aspekty społeczne (5 proc.).

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony