Partner serwisu

Magazyny z certyfikatem BREAM

inf. pras. 21.04.2020

Magazyny z certyfikatem BREAM
fot. mat. pras.
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie, rozwijający działalność w Polsce, Niemczech i Rumunii otrzymał dla swojej zrealizowanej inwestycji w Centrum logistycznym MLP Poznań West certyfikat BREEAM in Use International na poziomie Very Good.
Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków, pod względem ekologiczności oraz funkcjonalności. Ponadto jest potwierdzeniem, że oceniony projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających.

Pierwszym wyróżnionym projektem dewelopera został obiekt zrealizowany dla spółki InPost o łącznej powierzchni 8800 mkw. w parku logistycznym MLP Poznań West w Dąbrówce k. Poznania. Budynek został oddany do użytkowania na początku Q3 2019 roku.

W ramach certyfikacji BREEAM wysoko ocenione zostały rozwiązania zastosowane przez dewelopera w zakresie m.in. „zdrowie i dobre samopoczucie”, „transport”, „woda”, „wykorzystanie terenu i ekologia”. Ponadto maksymalny komplet punktów został przyznany w kategoriach „zarządzanie odpadami” i „materiały”. Konsekwentna polityka MLP Group w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku sprawia, iż nowe inwestycje realizowane przez dewelopera są obligatoryjnie objęte certyfikacją. Ma to na celu analizę wskaźników zrównoważonego rozwoju, które obejmują szereg zagadnień środowiskowych.

– MLP Group stawia na zrównoważony rozwój, świadomość użytkowników rynku i ekologiczne standardy. Zaczynają one już być wymagane przez obecnych, jak i potencjalnych klientów. Budowanie magazynów spełniających kryteria BREEAM to olbrzymia oszczędność zasobów, gdyż stosowane rozwiązania zakładają oszczędną eksploatację. W efekcie w dłuższym okresie zapewnia to dużo niższe zużycie mediów, co ma szczególne znaczenie przede wszystkim dla spółek posiadających umowy wieloletnie np. 10-letnie, a nawet dłuższe – powiedział Radosław T. Krochta, prezes Zarządu MLP Group S.A.

– Certyfikaty ekologiczne stały się także dodatkowym atutem przy wyborze obiektu – zielony pasek na naszych obiektach zobowiązuje – dodał Radosław T. Krochta, prezes Zarządu MLP Group S.A.

MLP Poznań West to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Docelowy potencjał projektu to ok. 83 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Niewątpliwym atutem tego projektu to nie tylko lokalizacja, ale także elastyczne przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony