Partner serwisu

Maksymalnie 120 km/h na autostradach – pomysł na zmniejszenie zakupów z Rosji

Rdakcja 29.04.2022

Maksymalnie 120 km/h na autostradach – pomysł na zmniejszenie zakupów z Rosji
fot. Google Maps
Ograniczenie prędkości na polskich autostradach do 120 km/h – taki pomysł wysunęła Lewica. Ma to być sposób na zmniejszenie zakupów od Rosji.
Zmniejszenie limitów prędkości na autostradach do poziomu jaki obowiązuje na drogach ekspresowych to propozycja sejmowej lewicy. Jak tłumaczyła dziś poseł Paulina Matysiak ta koncepcja jest związana z obecną sytuacją geopolityczną i potrzebą zmniejszania zużycia surowców, które kupujemy od Rosji, na potrzeby tankowania samochodów.

– Według danych europejski danych Europejskiej Agencji Środowiska każde zmniejszenie prędkości nawet o 10 km to oszczędności rzędu kilkunastu procent na zużyciu paliwa – mówi Paulina Matysiak. – To interes nas wszystkich, to polska racja stanu, by tych paliw jak najmniej zużywać – przekonywała poseł Lewicy.

Dodała, że nie powinniśmy [tankując więcej niż to konieczne – dop.red.] finansować zbrodni na Ukraińcach. – To co możemy zrobić, to jechać wolniej, jechać bezpieczniej, a w gestii ministra infrastruktury i rady ministrów jest zastanowienie się nad takim czasowym wprowadzeniem ograniczenia prędkości na autostradach – powiedziała Paulina Matysiak.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony