Partner serwisu

Małopolska. 4 mln zł na parkingi i ładowarki do elektryków

inf. pras. 21.04.2022

Małopolska. 4 mln zł na parkingi i ładowarki do elektryków
fot. Pixabay
W małopolskich gminach powstaną nowe parkingi i stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Na realizację związanych z tym zadań zarząd województwa przeznaczył łącznie 4 mln zł.
Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił program pod nazwą „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”, skierowany do jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa. W jego ramach gminy mogą ubiegać się o pomoc finansową w dwóch konkursach, których celem jest udostępnienie mieszkańcom nowych powierzchni parkingowych oraz nowoczesnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

– Jako samorząd województwa konsekwentnie stawiamy na rozwój infrastruktury związanej z transportem. Chcemy, by region rozwijał się w sposób zrównoważony, a w tym celu niezbędne jest zapewnienie mieszkańcom możliwości sprawnego przemieszczania się, zwiększanie dostępności miejsc parkingowych czy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dlatego też wspieramy działania gmin, które chcą unowocześniać infrastrukturę transportową – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Na realizację programu „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim” przeznaczono 4 mln zł.

Dotacja na realizację pojedynczego zadania w konkursie „Budowa parkingu bądź wymianę nawierzchni wraz z przygotowaniem infrastruktury, kanałów na przewody i kable elektryczne, umożliwiających zainstalowanie, co najmniej jednego punktu ładowania pojazdów elektrycznych” może być udzielona w wysokości do 80 proc. ogółu nakładów koniecznych do wykonania prac. Maksymalnie 500 tys. zł.

Dotacja na realizację pojedynczego zadania w konkursie „Budowa na istniejącym parkingu stacji ładowania pojazdów elektrycznych o mocy nie mniejszej niż 22 kW” może być udzielona w wysokości do 80 proc. ogółu nakładów koniecznych do wykonania prac - w maksymalnej wysokości 100 tys. zł.

– Środki zaplanowane na realizację zadań wybranych w obu konkursach to łącznie 4 mln zł, z czego 3 mln zł pochodzą z budżetu województwa na rok 2022, a pozostała kwota – 1 mln zł – zostanie zabezpieczona w budżecie województwa na rok 2023. Dzięki temu wsparciu mieszkańcy małopolskich gmin już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnych parkingów i stacji ładowania pojazdów – wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wnioski w konkursach można składać do 16 maja br. w wersji papierowej oraz elektronicznej.

Co ważne, do obu konkursów gminy mogą zgłaszać zadania dotyczące parkingów nie będących ich własnością.

Złożenie wniosku na jeden z konkursów wyklucza możliwość złożenia wniosku na drugi konkurs.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony