Partnerzy serwisu:

Małopolska. Będzie płynniej przy wyjeździe ze Skawiny do Krakowa

ep. 18.03.2021

Małopolska. Będzie płynniej przy wyjeździe ze Skawiny do Krakowa
fot. Gogole Maps
Rondo zastąpi tradycyjne skrzyżowanie na przecięciu nowo wybudowanej obwodnicy ze starym przebiegiem drogi krajowej nr 44 w Skawinie. Właśnie wydane zostało zezwolenie na realizację tej inwestycji. Wkrótce przetarg.
Wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczące rozbudowy drogi krajowej n r 44 w Skawinie. Przy wyjeździe w stronę stolicy Małopolski ma powstać duże rondo turbinowe.

– Rondo w Skawinie to bardzo ważna inwestycja zarówno dla krakowian, jak i dla mieszkańców Skawiny, którzy codziennie dojeżdżają do pracy do Krakowa. Jej realizacja usprawni przepustowość wjazdu i wyjazdu do i z Krakowa. Co istotne, poprawi ona nie tylko komfort poruszania się po tym odcinku, ale też bezpieczeństwo – i kierowców, i pieszych – mówi cytowany w komunikacie wojewoda małopolski Łukasz Kmita.Wyświetl większą mapę

Mowa o inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 44 w km 106+482 - 106+835.80 polegająca na rozbudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 44 (ul. Skotnicka i Obwodnica, klasy technicznej GP) z drogą gminną – „Starodroże” DK nr 44 (ul. Krakowska, klasy technicznej Z) w km 106+663 i budową drogi gminnej nr 600947K (klasy technicznej D) na odcinku od km 0+000 do km 0+171,50 oraz przebudowa drogi gminnej nr 603511 K (ul. Wapowskiego, klasy technicznej L)”. Częścią prac będzie rozbudowa sieci: gazowej, teletechnicznej, elektroenergetycznej, oświetlenia ulicznego, wodociągowej, kanalizacji deszczowej.

Inwestorem tego zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Szef krakowskiego oddziału GDDKiA zapowiedział, że wkrótce ruszy przetarg na wykonanie tej inwestycji.

ZRID ma rygor natychmiastowej wykonalności.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony