Partnerzy serwisu:

Małopolska. Infrastruktura cierpi przez ulewy. Uwaga na DK-49

ep. 20.07.2018

Małopolska. Infrastruktura cierpi przez ulewy. Uwaga na DK-49
fot. GDDKiA
Są kolejne ograniczenia na drogach krajowych Małopolski związane z ulewnymi opadami deszczu. Ograniczenia zostały wprowadzone na DK-49 w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej.
Ograniczenia dla ruchu pojazdów wprowadzone zostały na DK-49 pomiędzy miejscowościami Bukowina Tatrzańska i Czarna Góra. Ich powodem jest podmycie przyczółków i uszkodzenie stożków mostu na rzece Białce w ciągu tej trasy.


Wyświetl większą mapę
– Ze względu na bezpieczeństwo ruchu i aby nie dociążać konstrukcji mostu można się poruszać po nim wyłącznie jednym pasem, wyznaczonym środkiem obiektu – informuje Iwona Mikrut, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału GDDKiA.

Jak wyjaśnia, wezbrane wody Białki niosące dodatkowo m.in. konary i całe drzewa podmyły przyczółek od strony Czarnej Góry, zniszczyły stożki tego przyczółka i podmywają też skarpy drogowe.

Droga krajowa nr 49 obsługuje ruch pojazdów od Nowego Targu do granicy państwa ze Słowacją w Jurgowie.

To nie jedyny taki przypadek na Podhalu. Wczoraj informowaliśmy o przekroczeniu stanu alarmowego na rzece Biały Dunajec. Woda zagroziła mostowi tymczasowemu w miejscowości o tej samej nazwie. Most został zamknięty dla ruchu.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony