Partnerzy serwisu:

Małopolska. Jest list intencyjny w sprawie mostu w Nowym Sączu

Magdalena Romanowska 15.03.2021

Małopolska. Jest list intencyjny w sprawie mostu w Nowym Sączu
fot. UM Nowy Sącz
Wykonano ważny krok w kierunku budowy trzeciego mostu na Dunajcu. 12 marca w Nowym Sączu podpisano list intencyjny pomiędzy województwem małopolskim a miastem Nowy Sącz, gminą Chełmiec oraz gminą Podegrodzie. Porozumienie dotyczy budowy połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na rzece Dunajec.
Dużo czasu musieli czekać mieszkańcy województwa małopolskiego na wyraźną deklarację dotyczącą budowy trzeciego mostu na Dunajcu. Z końcem ubiegłego roku została wydana decyzja środowiskowa. Zdecydowano o realizacji inwestycji w wariancie C.

W ubiegłym tygodniu (12 marca 2020 r.) został podpisany list intencyjny w sprawie zadania budowy mostu, a także połączenia DK-87 z DW-969 w Nowym Sączu.

Jak powiedział,cytowany w komunikacie, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, realizacja tej inwestycji będzie odpowiedzią na potrzebę rozwiązania problemów komunikacyjnych w regionie nowosądeckim.

Koncepcja dla budowy połączenia drogi krajowej nr 87 w Nowym Sączu z drogą wojewódzką nr 969 została sfinansowana i opracowana przez samorządy województwa małopolskiego, Nowego Sącza, gminy Chełmiec i gminy Podegrodzie w latach 2018-2020.

– W celu kontynuacji podjętych do tej pory działań, województwo małopolskie oraz uczestniczące w tym przedsięwzięciu samorządy postanowiły zawrzeć list intencyjny dotyczący kolejnego etapy realizacji projektu. Współpraca usprawni, przyspieszy sfinalizowanie tego ważnego dla mieszkańców całego regionu zadania – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Strony porozumienia zadeklarowały wolę pokrycia w latach 2024-2025 kosztów regulacji stanów prawnych nieruchomości wraz z wypłatą odszkodowań niezbędnych do realizacji zadania.

Ponadto, na mocy listu intencyjnego, Województwo Małopolskie deklaruje wolę zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, by pokryć wkład własny związany z budową połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z mostem na rzece Dunajec.

– Potwierdzenie gotowości finansowania oraz woli zabezpieczenia przez samorządy stosownych środków finansowych, niezbędnych do wykupu gruntów, umożliwi podjęcie przez Województwo Małopolskie działań związanych ze złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji ZRID dla tego zadania. Wartość szacunkowa kosztu gruntów zostanie określona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w przygotowanym projekcie umowy międzysamorządowej – podsumował marszałek województwa małopolskiego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony