Partner serwisu

Małopolska. Jest umowa na nowy most w Ostrowie

Magdalena Romanowska 21.05.2021

Małopolska. Jest umowa na nowy most w Ostrowie
fot. Google Maps
Drugi etap remontu mostu w Ostrowie w powiecie tarnowskim wszedł w fazę realizacji. Podpisano umowę z wykonawcą prac budowlanych. W ramach tej części inwestycji powstanie nowa przeprawa. Stary most w Ostrowie został zamknięty w 2019 r. ze względu na zły stan techniczny.
Most w Ostrowie zamknięto w 2019 roku. Samorząd podjął decyzje o remoncie, który ma przywrócić ruch przez Dunajec. Rozpoczęto od m.in. opracowania projektu tymczasowej konstrukcji i rozbiórki mostu, a także prac związanych z budową tymczasowego rurociągu oraz przełożeniem sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.

Pierwszy etap prac zlecono na początku 2020 roku. Rozpoczęto od m.in. opracowania projektu tymczasowej konstrukcji i rozbiórki mostu, a także prac związanych z budową tymczasowego rurociągu oraz przełożeniem sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.

Na tę część samorząd uzyskał 4 mln zł dotacji z budżetu państwa (całkowity koszt prac realizowanych w ubiegłym roku szacowano na 7,4 mln zł).

W lutym ruszył przetarg na II etap prac, który zakłada m.in.: rozbiórkę podpór istniejącego mostu istniejącego i nasypów (przęsło zostało zdemontowane w I etapie inwestycji), wykonanie fundamentów palowych podpór pośrednich oraz fundamentów bezpośrednich podpór skrajnych. W końcu wybudowana zostanie droga i ścieżka pieszo-rowerowa.

W pierwszej połowie maja 2021 r. podpisano umowę z wykonawcą drugiego etapu prac budowlanych. Wykonawcą jest konsorcjum Wolmost z Rzeszowa z Mostostalem Kielce. Koszt realizacji wyniesie 27,5 mln zł. Drugi etap również uzyskał dofinansowanie.

Budowa będzie finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W tym roku samorząd otrzyma z tego tytułu 12 mln zł. W sumie z budżetu państwa na budowę mostu w Ostrowie ma trafić 20 mln zł. Reszta, czyli 7,5 mln ma pochodzić z budżetu powiatu oraz ze środków marszałka województwa małopolskiego.

Prace przy moście mają potrwać do końca marca 2022 roku
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony