Partnerzy serwisu:

Małopolska. Most w Ostrowie ma dotację

inf. pras. 22.10.2020

Małopolska. Most w Ostrowie ma dotację
Fot. Google Maps
Most w Ostrowie – bardzo wyczekiwana i ważna dla mieszkańców powiatu tarnowskiego inwestycja. Na realizację I etapu z budżetu państwa zostanie przeznaczona kwota 4 mln złotych. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał umowę potwierdzającą przyznanie powiatowi tarnowskiemu tej dotacji.
– Zły stan mostu zmusił lokalne władze do zamknięcia tej przeprawy. W trosce o dobro mieszkańców tego regionu Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie włączył się w działania, które dzisiaj przynoszą wymierne korzyści – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Powiat tarnowski wzbogaci się o piękny i przede wszystkim funkcjonalny obiekt. Życzę, aby inwestycję udało się jak najszybciej zrealizować – dodaje.

Na inwestycję składa się remont drogi powiatowej nr 1346K oraz remont mostu w miejscowości Ostrów. Zawarta umowa obejmuje dofinansowanie m.in. opracowania projektu tymczasowej konstrukcji i rozbiórki mostu, a także prac związanych z budową tymczasowego rurociągu oraz przełożeniem sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.

Koszt zadania realizowanego w 2020 roku wynosi ponad 7,4 mln złotych.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony