Partner serwisu

Małopolska. Można domknąć obwodnicę Wolbromia

ep. 03.10.2021

Małopolska. Można domknąć obwodnicę Wolbromia
UM Woj. Małopolskiego
Jest już zezwolenie na realizację ostatniego, trzeciego odcinka składającego się na obwodnicę Wolbromia. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie może domknąć te inwestycję.
– Na domknięcie obwodnicy Wolbromia czekają zarówno Mieszkańcy całej gminy, jak i kierowcy poruszający się pomiędzy drogami krajowymi nr 94 i 7. Po wybudowaniu tego odcinka pokonanie newralgicznego skrzyżowania przy ul Krakowskiej, Olkuskiej i 1 Maja z pewnością będzie łatwiejsze – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita cytowany w komunikacie.

Wydana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Pozwolenie wydane przez wojewodę Łukasza Kmitę obejmuje III etap budowy obwodnicy Wolbromia w ramach nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 783. Etapy I i II są już zakończone – zostały oddane do ruchu w 2019 roku.Wyświetl większą mapę

Teraz zbudowany zostanie odcinek od ul. Olkuska Szosa (DW-783) do ul. Skalskiej (DW-794) wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 783 (ul. Olkuska Szosa).

Inwestorem dla tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. We wrześniu 2019 r. inwestor zlecił wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji ZRID firmie Klotoida.

Teraz może ruszać przetarg na wykonanie robót budowlanych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony