Partnerzy serwisu:

Małopolska. Podpisano umowę na projekt obwodnicy Zielonek

Redakcja/inf. pras. 18.02.2020

Małopolska. Podpisano umowę na projekt obwodnicy Zielonek
Fot. Google Maps
We wtorek (18 lutego) podpisana została umowa na projekt budowy obwodnicy Zielonek (etap II). Wykonawcą jest firma Your Investment z Krakowa.
W spotkaniu, podczas którego uroczyście podpisano i przekazano umowy uczestniczyli: wicemarszałek Łukasz Smółka, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Marta Maj, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, sołtys sołectwa Trojanowice Krzysztof Gaweł oraz przedstawiciel wykonawcy, firmy Your Investment z Krakowa.

Umowa dotyczy projektu budowy zachodniej obwodnicy Zielonek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 794 (etap II), od węzła z Północną Obwodnicą Krakowa do skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście w Trojanowicach.

W ramach odcinka o długości ok. 2 km zaprojektowane zostaną m.in. dwa wiadukty, most, chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi dojazdowe do obsługi terenów przyległych. W projekcie zostanie uwzględniona przebudowa i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej.

Planowany koszt opracowania dokumentacji projektowej to ponad 720 tys. zł.

− Obwodnica Zielonek to inwestycja, na którą mieszkańcy tej okolicy − i nie tylko − czekają od dawna. Pozwoli rozładować korki i znacząco usprawni ruch drogowy w tym rejonie − podkreślił, cytowany w komunikacie, wicemarszałek Łukasz Smółka.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony