Partnerzy serwisu:

Małopolska. Rusza rozbudowa DK-94 w Modlnicy

Red./inf.pras. 30.04.2019

Małopolska. Rusza rozbudowa DK-94 w Modlnicy
fot. GDDKiA
W poniedziałek 6 maja rozpocznie się rozbudowa odcinka DK-94 w Modlnicy koło Krakowa. Inwestycja obejmie odcinek o długości 720 m wraz z budową ronda w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową - ul. Ojcowską. Rozbudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą gminną oraz przebudowana infrastruktura techniczna. Inwestycja ma powstać w tym roku.
Jak podaje GDDKiA, w pierwszej kolejności, 6 maja wytyczony zostanie obszar inwestycji i rozpocznie się montaż oznakowania czasowej organizacji ruchu. Zmiana organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 10 maja.


Wyświetl większą mapę
Przez cały okres rozbudowy DK-94 i budowy ronda ruch będzie się odbywał dwukierunkowo, po jednym pasie jezdni w każdym kierunku. Są wyznaczone objazdy po drogach lokalnych dla samochodów do 3,5 t. Nie jest przewidywane wprowadzanie ruchu wahadłowego.

Prace rozpoczną się od przebudowy sieci uzbrojenia terenu: sieci teletechniczne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociąg, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Po usunięciu kolidujących z inwestycją sieci rozpoczną się roboty przy poszerzeniu korpusu drogowego, do projektowanego przekroju dwujezdniowego czyli dwie jednie, każda po dwa pasy ruchu.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej, przebudowę fragmentu drogi krajowej nr 94 i dostosowanie jej do docelowego przekroju dwupasowego, dwukierunkowego, a także przebudowę odcinka ul. Ojcowskiej, na długości wynikającej z przyjętej geometrii skrzyżowania z drogą krajową.

Powstaną także obustronne zatoki autobusowe w ciągu DK94, przebudowane zostaną chodniki i przejścia dla pieszych, wybudowane drogi dojazdowe. Zaplanowane instalację ekranów akustycznych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Wykonawcą projektu i budowy jest Rejon Utrzymania i Budowy Dróg z Krakowa. Koszt inwestycji wynosi ok. 13 mln 399 tys. zł brutto. Ukończenie prac zaplanowane jest w grudniu 2019 r.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony