Partner serwisu

Małopolskie. Będzie lepszy dojazd do znanej stacji narciarskiej? W planie przebudowa DK-28

GR 08.01.2023

Małopolskie. Będzie lepszy dojazd do znanej stacji narciarskiej? W planie przebudowa DK-28
fot. Google Maps
Doraźne prace zostały wykonane, a w planie jest gruntowna przebudowa drogi krajowej numer 28 – poinformował resort infrastruktury odpowiadając na interpelację jednej z posłanek, która prosiła o poprawę bezpieczeństwa pieszych w Kasinie Wielkiej (pow. limanowski).
Posłanka Urszula Nowogórska zauważyła, że ruch samochodów na DK 28 w rejonie popularnej wśród narciarzy Kasiny Wielkiej jest bardzo duży, zarówno w kierunku Mszany Dolnej, Lubnia, Zakopianki oraz Limanowej. Drogą podróżują nie tylko kierowcy aut osobowych, ale też ciężarówek. Parlamentarzystka zasugerowała wykonanie w Kasinie Wielkiej chodnika, oświetlenia oraz przystanku autobusowego. Chodzi o fragment od osiedla Jurki do osiedla Kotówka, a inwestycja poprawiłaby bezpieczeństwo pieszych.

Rafa Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury poinformował, że w Kasinie Wielkiej w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024, po obu stronach jezdni zbudowane zostały fragmenty chodnika, przebudowane zostały zatoki, a zostanie zamontowane oświetlenie dedykowane (nakierowane na pasy).

Polityk przypomniał, że resort infrastruktury wstępnie planuje przebudowę całej DK 28 od miejscowości Zator w pow. oświęcimskim do granicy z Ukrainą. Prace mają być zatem prowadzone m.in. w Kasinie Wielkiej, a wszystko w ramach przyjętego kilka miesięcy temu Programu Wzmocnienia Krajowej Sieci Drogowej do 2030 roku, który wchodzi w życie wraz z początkiem tego roku.

– W przypadku wykonywania kompleksowych inwestycji, uwzględnia się elementy związane z poprawą komfortu i bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, takich jak chodniki, ścieżki rowerowe czy zatoki autobusowe. Szczegółowy zakres rzeczowy oraz harmonogram ewentualnych prac będzie znany na dalszych etapach wdrażania programu – w dość ogólnikowy sposób Weber opisał zakres ewentualnych prac w Kasinie Wielkiej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony