Partnerzy serwisu:

Małopolskie. Będzie nowe połączenie DK-94 z A4

ep. 27.11.2019

Małopolskie. Będzie nowe połączenie DK-94 z A4
Fot. Google Maps
W ciągu drogi wojewódzkiej powstanie nowe połączenie z węzłem Bochnia a autostradzie A4. Projektowana droga połączy autostradę z DK-94. Jest już umowa na realizację pierwszego etapu prac. Zadanie zrealizuje Strabag Infrastruktura Południe.
W ramach zlecanego zadania powstać ma rondo i skrzyżowanie. Przebudowane mają być także istniejące drogi. W ramach pierwszego etapu prac ma być wykonane połączenie węzła autostradowego Bochnia z ul. Krzeczowską.Wyświetl większą mapę,/center>
Ten etap przewiduje budowę drogi wojewódzkiej klasy G o długości 1,8 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Przebudowane będą istniejące drogi, wybudowane rondo na skrzyżowaniu nowej drogi i ul. Smyków oraz przekładanego odcina drogi powiatowej nr 1424K. Na skrzyżowaniu nowej drogi z ul. Krzeczowską powstanie rondo, zaplanowano także budowę skrzyżowania na przecięciu rozbudowywanej drogi powiatowej 1424K z odcinkiem drogi powiatowej 1424K – ten ma się stać drogą gminną.

– Chcemy, by małopolscy kierowcy mogli poruszać się po lokalnych drogach szybko i bezpiecznie. Zaplanowana inwestycja pozwoli znacząco usprawnić komunikację w tym rejonie. Poprawi też komfort życia mieszkańców Bochni i okolic – mówi, cytowany w komunikacie marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

– Liczymy, że inwestycja pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Bochni usprawniając jej system komunikacyjny – dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka. Jak informuje, koszt tego przedsięwzięcia to ponad 35 mln zł.

Strabag Infrastruktura Południe złożył w przetargu na to zadanie najtańszą spośród 8 ofert. Była ona o ponad milion zł droższa niż budżet zamawiającego (35,818 mln zł w stosunku do budżetu w kwocie 34,690 mln zł).

Obecny kontrakt obejmuje roboty budowlane. Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wcześniej ZDW w Krakowie zlecił Pracowni Inżynierskiej Klotoida.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony