Partner serwisu

Małopolskie. Bliżej obwodnicy Klucz

ep. 27.09.2022

Małopolskie. Bliżej obwodnicy Klucz
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Klucz. Inwestycja jest planowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 791.
Inwestor wybrał ofertę biura EMProjekt wartą 934,950 tys. zł.

W ramach przetargu powstać mają projekty budowlane i wykonawcze wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji potrzebnych do realizacji inwestycji wraz z decyzją ZRID.

Obwodnica Klucz ma być budowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 791. Będzie się zaczynać na projektowanym skrzyżowaniu z DW-791 w rejonie zakładów papierniczych a kończyć na projektowanym skrzyżowaniu DW-791 i DP-1095K. Będzie miała ok. 2,7 km i powstanie jako droga jednojezdniowa z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku.

Żeby przyspieszyć uzyskiwanie decyzji administracyjnych, inwestor dopuszcza możliwość podziału zadania na odcinki jednorodne (np. odcinki na zgłoszenie robót, obiekty mostowe, skrzyżowania itp.). Wiadomo, że projektant będzie musiał m.in. wystąpić do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie o wydanie warunków dla budowy drogi pod kątem przemieszczania się taboru wojskowego.

Obiekty w ciągu obwodnicy Klucz będą musiały spełniać wymogi dla wojskowej klasy obciążenia MLC.

W ramach budowy obwodnicy konieczna będzie przebudowa skrzyżowań, budowa obiektów inżynierskich z funkcją przejść dla zwierząt, budowa dróg dojazdowych do obsługi przyległego terenu oraz chodników. Przewidziano także budowę miejsca do kontroli pojazdów.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony