Partnerzy serwisu:

Małopolskie: GDDKiA wybiera projektanta węzła na Zakopiance w Libertowie

Redakcja 31.01.2019

Małopolskie: GDDKiA wybiera projektanta węzła na Zakopiance w Libertowie
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrał wykonawcę dokumentacji projektowej dotyczącej budowy węzła i przejścia podziemnego w Libertowie na drodze krajowej nr 7, czyli na Zakopiance. Zadanie ma zostać powierzone konsorcjum, którego liderem jest firma MPRB.
W ramach rozbudowy drogi krajowej Zakopianki od granicy miasta Krakowa do przejścia dla pieszych na terenie miejscowości Libertów przewidywana jest budowa dwupoziomowego węzła oraz przejścia podziemnego.

Wykonawca, który zostanie wybrany przez GDDKiA, ma opracować dokumentację projektową do studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z elementami koncepcji programowej i uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Przygotować trzeba też mapy do celów projektowych, studium geologiczno-inżynierskie i uzyskać opinię geotechniczną.

View Larger Map

Zgodnie z wczorajszą (30 stycznia) decyzją Generalnej Dyrekcji inwestycję ma zrealizować konsorcjum firm MPRB i MP-Mosty. Wartość tej części inwestycji będzie opiewała na 1,161 mln zł.

Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 29 miesięcy. Docelowo, przedsięwzięcie ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku DK-7 na odcinku od Krakowa przez Libertów do Głogoczowa średnio na dobę przejeżdżało prawie 49 tys. pojazdów. Obserwowany jest stały wzrost ruchu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony