Partnerzy serwisu:

Małopolskie. Jest odwołanie w sprawie mostu w Kurowie

inf. pras./Red. 25.04.2019

Małopolskie. Jest odwołanie w sprawie mostu w Kurowie
fot. GDDKiA
Do przetargu na budowę mostu w Kurowie przez Dunajec, na DK-75 wpłynęło jedno odwołanie. Firma Intercor z Zawiercia odwołała się od dokonanego wyboru jako najkorzystniejszej, oferty polsko-węgierskiego konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina i Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű do Krajowej Izby Odwoławczej.
Jak poinformowała GDDKiA, wg. firmy Intercor w wyborze oferty najkorzystniejszej m.in. zaniżono ocenę oferty złożoną przez Intercor o 3 punkty w kryterium: kierownik budowy lub kierownik robót mostowych. – Odwołanie zostanie rozpatrzone przez KIO. Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy – poinformowała Iwona Mikrut.

Do przetargu na budowę mostu na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza wpłynęło 8 ofert. Oferta najkorzystniejsza została wybrana na podstawie kryteriów: cena – 60%, kryteria pozacenowe – 40%. Oprócz ceny brano pod uwagę równość podłużną nawierzchni, termin realizacji, minimalizację utrudnień dla kierowców a także doświadczenie zaproponowanej kadry kierowniczej.

Zaoferowana cena brutto za wykonanie inwestycji przez konsorcjum: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex i Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű wynosi 189,096 mln złotych. Cena, którą zaoferowała firma Intercor wynosi natomiast 196,144 mln zł.

W kryterium pozacenowym: kierownik budowy lub kierownik robót mostowych Intercor otrzymał 3 punkty, czyli tyle samo co konsorcjum: Banimex z Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű.

Nowy obiekt zaprojektowany został zgodnie z parametrami technicznymi wymaganymi dla drogi klasy GP (główna przyśpieszona). Będzie położony poniżej starego obiektu i dłuższy od poprzednika o 200 m. Całkowita jego długość wyniesie 602 metry, szer. 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu.

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem.

Istniejący most w Kurowie został wybudowany w 1943 r. i ma 407,6 m długości. Jest zbyt wąski, ponieważ jego szerokość wynosi tylko 7,5 m, co powoduje, że szerokość jezdni wynosi 6 m i stan techniczny starego mostu jest zły, stąd konieczność budowy nowego obiektu.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony