Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Kolejne podejście do DK-94 w Olkuszu

Leonard Dolecki 25.03.2019

Małopolskie: Kolejne podejście do DK-94 w Olkuszu
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłosił przetarg na realizację rozbudowy drogi krajowej nr 94 w miejscowości Olkusz. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert cenowych. Tym razem zamawiający nie zwiększył jednak budżetu inwestycji do poziomu, który proponowali oferenci.
Inwestycja dotyczy rozbudowy odcinka DK-94 leżącego w granicach miasta Olkusz. Długość fragmentu, którego dotyczy przetarg, to ok. 4,4 km. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w ciągu 35 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę, budowy infrastruktury oraz otrzymania zezwoleń na jej użytkowanie.

View Larger Map

Zakres prac obejmuje rozbudowę samej trasy, przebudowę istniejących dróg z nią kolidujących, modernizację podziemnych przejść dla pieszych oraz budowę dojazdów do projektowanych obiektów i urządzeń infrastruktury.

Na oferty zamawiający czeka do 25 kwietnia br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), gwarancja jakości (10%), doświadczenie dyrektora kontraktu (10%), doświadczenie projektanta o specjalności inżynieryjnej drogowej (10%) oraz termin realizacji kontraktu (10%).

W przypadku poprzedniego postępowania budżet zamawiającego opiewał na 107,1 mln zł. Oferty, które otrzymał mieściły się w zakresie cenowym od 157 do 174 mln zł. 4 marca br. postępowanie zostało więc unieważnione. Tym razem GDDKiA podaje, że szacunkowa wartość zamówienia to 87,073 mln zł netto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony