Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Krakowskie konsorcjum z umową na projekt węzła na Zakopiance

Leonard Dolecki 04.03.2019

Małopolskie: Krakowskie konsorcjum z umową na projekt węzła na Zakopiance
fot. Gower, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedi
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej dla budowy węzła i przejścia podziemnego w Libertowie na drodze krajowej nr 7, czyli na Zakopiance. Zadanie zostało powierzone konsorcjum firm MPRB i MP-Mosty.
Wartość zawartego kontraktu to 944 tys. zł. Zadanie, które zostało powierzone konsorcjum firm z Krakowa, ma opracować dokumentację projektową do studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z elementami koncepcji programowej i uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.

Trzeba będzie opracować m.in. kartę informacyjną przedsięwzięcia, mapy do celów projektowych, studium geologiczno-inżynierskie, opinię geotechniczną. Wykonawca dostosuje także wzorcowe materiały przetargowe do specyfiki przedsięwzięcia. Będzie także odpowiadał na pytania oferentów na etapie przetargu na realizację inwestycji.

View Larger Map

Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 29 miesięcy. Docelowo, przedsięwzięcie ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku DK-7 na odcinku od Krakowa przez Libertów do Głogoczowa średnio na dobę przejeżdżało prawie 49 tys. pojazdów. Obserwowany jest stały wzrost ruchu.

Przypomnijmy, w październiku 2018 roku GDDKiA ogłosiła także przetarg na projekt i budowę węzła na krajowej siódemce w miejscowości Gaj. Niestety w grudniu postepowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców. Dotychczas przetarg nie został powtórzony.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony