Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Most na Wiśle w Borusowej najtaniej za 45 mln zł

Leonard Dolecki 15.01.2018

Małopolskie: Most na Wiśle w Borusowej najtaniej za 45 mln zł
fot. ZDW Kraków
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otworzył oferty w przetargu na budowę przeprawy stałej przez Wisłę w miejscowości Borusowa. Do realizacji zadanie zgłosiło się siedmiu oferentów, którzy przedstawili propozycje o cenach wahających się od ok. 45 mln zł do ok. 178 mln zł. Budżet inwestora opiewa na 61 mln zł.
Najtańsza propozycja, która wpłynęła do zamawiającego pochodzi od firmy PORR i opiewa na 45,072 mln zł. pozostałe oferty złożyły firmy: Mosty Łódź (75,259 mln zł), Toto (89,020 mln zł), Intercor (53,718 mln zł), Firesta (177,679 mln zł) oraz Energopol Szczecin (85,891 mln zł), a także konsorcjum Banimex i Azi Bud (65 mln zł). Wszystkie opcje zawierają deklarację objęcia prac gwarancją o długości 84 miesięcy oraz realizację zamówienia do 30 października 2020 roku.

Kryteria, jakie podczas oceny ofert będzie stosował zamawiający, to: cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (20%), dodatkowe doświadczenie zawodowe projektanta o specjalności mostowej (10%) oraz dodatkowe doświadczenie zawodowe kierownika budowy/ kierownika robót branży mostowej (10%).

Wyświetl większą mapę

Zamówienie jest prowadzone w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania zezwolenia na roboty budowlane, budowy infrastruktury oraz otrzymania pozwolenia na jej użytkowanie.

Inwestycja obejmuje budowę mostu przez Wisłę w miejscowości Borusowa oraz dojazdów o łącznej długości ok. 2 km. Sama przeprawa leży w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973.

Przedsięwzięcie jest bardzo istotne z uwagi na to, że w promieniu wielu kilometrów od miejsca, w którym ma powstać most, brakuje stałej przeprawy przez Wisłę. Dodatkowo DW-973 po północnej stronie rzeki łączy się z drogą krajową nr 79. Dotychczas w tym miejscu funkcjonowała przeprawa promowa, która oznaczała dla podróżujących długie oczekiwanie w podróży na drugi brzeg Wisły.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony