Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Na Zakopiance w Myślenicach powstanie nowy węzeł

Leonard Dolecki 12.03.2019

Małopolskie: Na Zakopiance w Myślenicach powstanie nowy węzeł
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na realizację węzła drogowego na drodze krajowej nr 7, czyli tzw. Zakopiance. Nowy obiekt inżynierski ma znajdować się w Myślenicach i łączyć DK-7 z droga powiatową nr K1967 (ul. Sobieskiego).
Inwestycja jest prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych zezwalających na budowę, sprawowanie nadzoru autorskiego nad przedsięwzięciem, wykonanie robót oraz zdobycie pozwolenia na użytkowanie infrastruktury.

GDDKiA wymaga, aby węzeł był gotowy najpóźniej po 28 miesiącach (czas można skrócić maksymalnie o 3 miesiące) od dnia podpisania umowy, przy czym do okresu prac budowlanych nie wyliczają się miesiące zimowe (od 15 grudnia do 15 marca). Ten czas został podzielony na okres projektowy wraz z uzyskaniem decyzji ZRID (16 miesięcy) oraz okres prac budowlanych (12 miesięcy).

Na oferty zamawiający czeka do 29 marca br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), przedłużenie okresu gwarancji jakości na następujące elementy: ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze (15%), doświadczenie kierownika robót mostowych (10%) oraz termin realizacji (15%).

Droga krajowa nr 7 przebiega praktycznie przez środek Myślenic. Nie ma ona tu parametrów trasy ekspresowej. Niemniej jednak ma ona przekrój 2x2.

View Larger Map

W miejscu gdzie powstanie węzeł obecnie znajduje się sygnalizacja świetlna. W ramach inwestycji powstanie węzeł drogowy typu trąbka z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach. Po północnej stronie inwestycji wybudowane zostaną dwie łącznice i droga przeprowadzona na wiadukcie nad DK-7 i zakończona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym w ciągu ul. Sobieskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony