Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Podpisano umowę na budowę dwóch nowych mostów w Kleczy Dolnej

Redakcja 13.05.2019

Małopolskie: Podpisano umowę na budowę dwóch nowych mostów w Kleczy Dolnej
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę dwóch nowych w miejscowości Klecza Dolna w ciągu drogi krajowej nr 52. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.
Zadanie zostało powierzone Podhalańskiemu Przedsiębiorstwu Drogowo-Mostowemu i ma zostać wykonane w ciągu 460 dni. Dokładna wartość zawartej umowy to 9,071 mln zł.

Przedsięwzięcie obejmuje rozbiórkę dwóch starych mostów i wybudowanie nowych. Jak podaje GDDKiA – oprócz tego rozbudowana będzie droga krajowa nr 52 i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, które wykonawca musi w ramach inwestycji wybudować wraz z dojazdami.

View Larger Map

Następnie rozebrane zostaną istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych. Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem bez nazwy przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto umocnione zostaną skarpy, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną także 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia.

Realizacja inwestycji jest niezwykle istotna dla miejscowości. Istniejący obiekt jest w złym stanie technicznym. Przeprowadzenie prac spowoduje chwilowe utrudnienia w ruchu, ale później, po udostępnieniu nowej infrastruktury do ruchu, zwiększy komfort przejazdu oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK-52 na wschód od Wadowic.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony