Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Postępowanie na rozbudowę „starej czwórki” w Olkuszu unieważniony

Leonard Dolecki 07.03.2019

Małopolskie: Postępowanie na rozbudowę „starej czwórki” w Olkuszu unieważniony
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad unieważnił przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 94 przez Olkusz. Powodem tego działania jest brak ofert, które mieściłyby się w przewidzianym budżecie.
W tym przetargu GDDKiA otrzymała trzy oferty, których zakres cenowy wynosił 157,068 – 174,537 mln zł, przy budżecie inwestora równym 107,100 mln zł. Oznacza to, że aby można było podpisać umowę z oferentem, który zaproponował najniższą cenę należałoby dopłacić 49,968 mln zł.

Taka sytuacja poskutkowała unieważnieniem postępowania. Obecnie nie wiadomo, czy zostanie ono powtórzone.

Inwestycja dotyczy rozbudowy odcinka DK-94 leżącego w granicach miasta Olkusz. Długość fragmentu, który jest objęty przetargiem, to ok. 4,4 km. Przedsięwzięcie miało zostać zrealizowane w ciągu 35 miesięcy od dnia podpisania umowy.

View Larger Map

Przedsięwzięcie było planowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawca miałoby być opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń na budowę, budowa infrastruktury oraz otrzymanie zezwoleń na jej użytkowanie.

Zakres prac obejmował rozbudowę samej trasy, przebudowę istniejących dróg z nią kolidujących, modernizację podziemnych przejść dla pieszych oraz budowę dojazdów do projektowanych obiektów i urządzeń infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony