Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Przetarg na obwodnicę Zatora unieważniony

Leonard Dolecki 05.03.2019

Małopolskie: Przetarg na obwodnicę Zatora unieważniony
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad unieważnił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Zatora w ciągu dróg krajowych nr 28 i 44. Powodem tego działania był brak ofert mieszczących się w przewidzianym budżecie. Najtańsza propozycja przewyższała zakładaną kwotę o ponad 20 mln zł.
Według planu GDDKiA miała przeznaczyć na realizację tego zadania 48,023 mln zł. Niestety wśród sześciu ofert otrzymanych w postępowaniu nie znalazła się taka, która byłaby chociaż zbliżona do tej kwoty. Zamawiający otrzymał propozycje w przedziale cenowym od 72,5 do 103,6 mln zł. Oznacza to, że aby podpisać kontrakt należałoby dołożyć co najmniej 21,647 mln zł.

Taka sytuacja poskutkowała unieważnieniem postępowania. Zamawiający nie poinformował jeszcze czy planuje ponowić przetarg.
 
Realizacja obwodnicy Zatora miała być projektem pilotażowym dla technologii BIM 9ang. Building Information Modeling) w Generalnej Dyrekcji. Świadczyły o tym m.in. kryteria, które były brane pod uwagę przy ocenie ofert. Prezentowały się one następująco: cena (40%), powiązanie modeli BIM z harmonogramem robót (4%), obieg informacji w środki CDE (10%), przedmiarowanie z modelu BIM 3D (10%), sprzęt wykonawcy (6%), personel wykonawcy (10%), równość podłużna nawierzchni (10%) oraz przedłużenie okresu gwarancji (10%).

Trasa, która była przedmiotem przetargu to ok. 2,1 łącznika dróg krajowych nr 44 i 28, który od strony południowo-zachodniej miał ominąć miejscowość Zator. Zadanie miało obejmować sporządzenie projektu drogi, uzyskanie zezwolenia na jej realizację, budowę infrastruktury oraz zdobycie pozwolenia na jej użytkowanie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony