Partner serwisu

Małopolskie: Remont A4 trwa

Edyta Wsół 18.06.2015

Małopolskie: Remont A4 trwa
fot. GDDKiA
W województwie małopolskim trwa remont nawierzchni na odcinku autostrady A4 od wiaduktu w ciągu ulicy Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wielicka. Na trasie wprowadzono oznakowanie pokazujące zmianę organizacji ruchu – pojazdy mogą się poruszać tylko po jezdni północnej.
Remontowany jest 7-kilometrowy odcinek autostrady. Umowę na realizację prac z firmą Mota-Engil podpisano 21 maja tego roku i określono w niej, że termin realizacji prac ma wynieść 170 dni, przy czym nawierzchnia na węzłach i autostradzie ma zostać wymieniona w ciągu 90 dni. Koszt prac to 17 mln zł.

Na jezdni wyłączonej z ruchu frezowana jest warstwa ścieralna nawierzchni. Wykonanie prace remontowych okazało się konieczne, ze względu na fakt, że wierzchnia warstwa nawierzchni nie spełnia już wymaganych standardów.

Roboty podzielono na cztery etapy. Pierwszy zakłada wyłączenie z ruchu południowej jezdni autostrady od ulicy Kąpielowej do około połowy odcinka. Na jezdni północnej odbywać się będzie wówczas ruch dwukierunkowy na dwóch pasach w każdą stronę.

W drugim etapie zamknięta zostanie jezdnia północna na tym samym odcinku, a ruch zostanie przełożony na wyremontowaną jezdnię południową. W III etapie zamknięta zostanie jezdnia południowa na drugiej części remontowanego odcinka. W etapie ostatnim zamknięta zostanie druga część jezdni północnej. Analogicznie, jak w poprzednich etapach, utrzymane zostaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Podczas remontu sfrezowana zostanie istniejąca warstwa ścieralna i wykonana nowa z mieszanki mastyksowo-gryskowej, z asfaltem modyfikowanym. Nawierzchnia polega też wymianie na węźle Łagiewnickim i Kraków Wielicka.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony