Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Rozpoczyna się budowa mostu na potoku Olczyskim w Zakopanem

Redakcja 16.05.2019

Małopolskie: Rozpoczyna się budowa mostu na potoku Olczyskim w Zakopanem
fot. GDDKiA
Ruszyła budowa nowego mostu na potoku Olczyskim w Zakopanem w ciągu drogi krajowej nr 47. Pierwsze prace obejmują budowę mostu tymczasowego w miejsce dotychczasowej przeprawy.
W związku z rozpoczęciem prac 15 maja br. nastąpiła zmiana organizacji ruchu na DK-47. Zmiana polega na lewostronnym zawężeniu jezdni (w kierunku Krakowa) podczas budowy mostu tymczasowego oraz drogi dojazdowej do niego. Ruch odbywa się w dwóch kierunkach, z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz.

View Larger Map

Umowa na realizację tego zadania została podpisana 29 maja 2017 roku. Obejmowała ona projekt oraz budowę przeprawy. Wykonawcą jest firma FIB Taglaga z Myślenic. Projekt został przygotowany, a 16 kwietnia br. uzyskano zgodę na realizację prac budowlanych dla tego przedsięwzięcia. Koszt całkowity inwestycji wraz z nadzorem wyniesie ok. 2 mln zł.

Zakres kontraktu obejmuje:
  • wykonanie opracowania dokumentacji projektowej w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w programie funkcjonalno – użytkowym wraz ze wszystkimi opracowaniami projektowymi i uzgodnieniami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji,
  • uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę niezbędnych do wykonania robót budowlanych objętych niniejszą umową,
  • sprawowania nadzoru autorskiego w okresie wykonywania robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji wykonawczej,
  • wykonania robót budowlanych na podstawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej.
Po zmianie organizacji ruchu wykonawca rozpoczyna budowę mostu tymczasowego, którego ukończenie przewidywane jest w połowie czerwca 2019 r. Po przełożeniu ruchu na most tymczasowy rozpocznie się rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu, która potrwa do końca listopada 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony