Partner serwisu

Małopolskie: Rusza remont wiaduktów nad A4. Będą zmiany w ruchu

Edyta Wsół 07.07.2015

Małopolskie: Rusza remont wiaduktów nad A4. Będą zmiany w ruchu
fot. sxc.hunnhhnb
Od 6 lipca na cztery tygodnie zamknięto dla ruchu łącznicę relacji Kraków – Rzeszów na autostradzie A4 i kierowcy jeżdżący ulicą Wielicką, by dostać się na autostradę muszą korzystać z objazdu. Ma to związek z rozpoczynającym się remontem wiaduktów nad autostradą na węźle Kraków Wielicka.
Objazd wyznaczono ulicą Wielicką, Krakowską w Wieliczce, Krakowską boczną, następnie objazd powraca na ulicę Krakowską. Wjazd na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa jest możliwy od strony Wieliczki.

Na samej autostradzie A4 z ruchu wyłączone zostaną pasy wewnętrzne na obu jezdniach (po jednym pasie na każdej) na 80-metrowym odcinku. Do dyspozycji kierowców pozostaną po dwa pasy na każdej jezdni.


Wyświetl większą mapę
Zakres robót na wiaduktach zakłada między innymi korektę wysokościową niwelety jezdni, krawężników, chodników, gzymsów i urządzeń odwodnienia. Wymienione zostaną istniejące rury odwodnienia.

Zaplanowano też likwidację lokalnych ognisk korozji zbrojenia oraz elementów stalowych i naprawy uszkodzonego betonu konstrukcji niosącej i podpór. Naprawione zostaną też rysy na nawierzchni chodnika.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony