Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Umowa na obwodnicę Koszyc podpisana

Leonard Dolecki 19.06.2019

Małopolskie: Umowa na obwodnicę Koszyc podpisana
fot. ZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Dębicy na budowę obwodnicy Koszyc w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768. Wartość inwestycji to ponad 19 mln zł.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z budową nowego przebiegu DW-768 stanowiącego I etap budowy obwodnicy Koszyc wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Trasa ma mieć ok. 1,5 km.

Inwestycja jest zlokalizowana w powiecie proszowickim, w miejscowościach Koszyce i Sokołowice. Prace będą prowadzone na DW-768 oraz na DK-79. Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 18 miesięcy. Oznacza to, że nową trasą mamy pojechać pod koniec 2020 roku.

View Larger Map

Obecnie przez Koszyce przebiega droga krajowa nr 79, która prowadzi na zachód (do Krakowa) oraz droga wojewódzka nr 768, w kierunku północ-południe. Z uwagi na krzyżowanie się tych tras mieszkańcy Koszyc są codziennie nękani przez ciężki ruch tranzytowy.

Przetarg na realizację obwodnicy Koszyc wystartował w ubiegłym roku. Następnie, w marcu br. zamawiający otrzymał oferty, które mocno przekraczały budżet. Przy szacowanych kosztach na poziomie 10 mln zł propozycje cenowe mieściły się w zakresie 19,4 mln zł do 23,5 mln zł.

Ostatecznie inwestor zwiększył finansowanie, dołożył ok. 9 mln zł, i w maju br. wybrał najtańszą z ofert. Teraz doszło do podpisania z umowy z firmą, która złożyła najlepszą propozycję.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony