Partnerzy serwisu:

Mamy ponad 1 mld zł dla S7 do Płońska

Elżbieta Pałys 03.10.2019

Mamy ponad 1 mld zł dla S7 do Płońska
fot. GDDKiA
Komisja Europejska poinformowała o zatwierdzeniu dofinansowania dla powstającego odcinka drogi ekspresowej S7 łączącej Warszawę z Gdańskiem. Ponad 1 mld zł zasili fragment od Napierek do Płońska.
Mowa o trasie liczącej ponad 70 km, pomiędzy granicą województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego i Płońskiem na Mazowszu. Droga jest już w trakcie realizacji. Przyznaniu ponad 242 mln euro na te inwestycję Komisja Europejska poinformowała 1 października.

Trasa o której mowa, na potrzeby budowy została podzielona na 4 odcinki: Napierki – Mława (wykonawcą jest konsorcjum Strabag), Mława – Strzegowo (buduje konsorcjum Porr), Strzegowo – Pieńki i Pieńki – Płońsk – obydwa realizowane przez konsorcjum firm z grupy Strabag.

Ostatnie umowy w sprawie ich realizacji podpisane zostały na początku 2018 roku.

W połowie września na dwóch odcinkach za Płońskiem liczących w sumie prawie 36 km ruszyły już roboty budowlane. Mają potrwać do 2021 roku.

Dofinansowane inwestycje to część ważnej trasy stanowiącej połączenie Warszawy z Gdańskiem. Obecnie w realizacji są także mazowieckie odcinki pomiędzy Warszawą a Płońskiem. Obecnie trwają przetargi na wybór wykonawców odcinków między Czosnowem a Płońskiem.

Dla odcinka między Warszawą a Kiełpinem we wrześniu podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej. Prace nad tym samym dokumentem dla sąsiedniego odcinka, tj między Kiełpinem a Czosnowem zostały zlecone latem ubiegłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony