Partner serwisu

Mazowieckie. Będzie rozbudowa drogi wiodącej do S17

Elżbieta Pałys 20.04.2018

Mazowieckie. Będzie rozbudowa drogi wiodącej do S17
fot. sfu, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi wojewódzkiej nr 807 na odcinku od S17 do granicy województwa mazowieckiego. Postępowanie wszczął Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.
W ramach ogłoszonego postępowania, wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, zgody wodnoprawnej oraz decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Dokumentacja ma powstać dla rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 807 na odcinku od skrzyżowania z drogą ekspresową S17 (węzeł Gończyce) do granicy województwa mazowieckiego.Wyświetl większą mapę

Zamówienie obejmuje m.in. opracowanie mapy do celów projektowych, dokumentacji geotechnicznej oraz oceny nawierzchni i gruntów podłoża, geotechnicznych warunków posadowienia obiektów inżynierskich, a także prognozy ruchu wraz z analizą przepustowości skrzyżowań i odcinków drogi.

Powstaną też raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, koncepcja projektowa, projekt budowlany oraz mapy z projektami podziałów nieruchomości.

Droga przeznaczona do rozbudowy, na planowanym do zmiany odcinku ma przekrój jednojezdniowy o szerokości zmiennej od 5 do 9 m. Przekrój drogi nie zmieni się. Droga po rozbudowie ma spełniać wymagania dla drogi klasy G, kategorii ruchu co najmniej KR-5 i nośności 115 kN/oś.

Na oferty MZDW czeka do 23 maja. Projekt ma powstać w ciągu 24 miesięcy.

Droga wojewódzka nr 807 przebiega przez województwo lubelskie i mazowieckie. Łączy Łuków z Maciejowicami. Liczy 70 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony