Partner serwisu

Mazowieckie. DW-627 będzie przebudowana

inf. pras./Redakcja 22.07.2022

Mazowieckie. DW-627 będzie przebudowana
fot. Google Maps
Ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 627 w powiecie sokołowskim ma być przebudowany. Jest już umowa z wykonawcą.
Samorząd województwa mazowieckiego zlecił przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 627. – Przebudowana zostanie m.in. nawierzchnia jezdni na całym odcinku, wraz ze skrzyżowaniami z drogami gminnymi i powiatowymi. Koszt inwestycji to 22,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych MIKST, które powinno wykonać prace w ciągu 16 miesięcy.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany kanał deszczowy wraz z urządzeniami kanalizacji deszczowej (z przepompownią, separatorem i osadnikami). Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni na całym odcinku wraz ze skrzyżowaniami drogi z drogami gminnymi i powiatowymi.

Powstanie 5 zatok autobusowych. Po północnej stronie drogi, na odcinku od ul. Łowieckiej do ul. Targowej, będzie też chodnik (około 1300 m). Z kolei po południowej stronie w rejonie ul. Targowej zostanie uzupełniony ciąg pieszo-rowerowy (około 260 m).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony