Partnerzy serwisu:

Mazowieckie: GDDKiA podpisała umowy na koncepcje dla DK-48 i DK-60

Redakcja 27.03.2019

Mazowieckie: GDDKiA podpisała umowy na koncepcje dla DK-48 i DK-60
fot. GDDKiA
Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zawarł umowy na opracowanie koncepcji programowych dla dwóch odcinków dróg krajowych. Dotyczą one tras nr 48 i 60. Przedsięwzięcie przewiduje również uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Dokumentację w ciągu 12 miesięcy (czyli do marca 2020 roku) opracuje konsorcjum: Arkas-Projekt i Arkas-Projekt Pracownia Projektowo-Konsultingowa Katarzyna Manikało-Obidzińska. Wartość zadania to ok. 3,9 mln zł.

Wykonawca jest zobowiązany do zaprojektowania: poszerzenia istniejącej drogi, nowej konstrukcji, która będzie przenosiła obciążenia do 115 KN/oś, przebudowy skrzyżowań, budowy lewo i prawoskrętów, systemów odwodnienia, zatok autobusowych, obiektów mostowych, ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia ulicznego, infrastruktury podziemnej a także remontu istniejących parkingów należących do GDDKiA. W przypadku DK-48 w zakres opracowania wchodzi również przebudowa mostu przez rzekę Wisłę w Dęblinie.

Projekt DK-48 zakłada przebudowę odcinka pomiędzy Kozienicami a Dęblinem na długości ok. 22 km, od skrzyżowania z drogą gminną przy kościele Maksymiliana Marii Kolbego w Jankowie do granicy woj. mazowieckiego, natomiast DK-60 odcinku Gostynin – Płock na długości ok. 9,3km od końca obwodnicy Gostynina do ronda na granicy miasta Płock.

Droga będzie jednojezdniowa po jednym pasie ruchu w każdymi kierunku.

Dalszym etapem będzie ogłoszenie przetargu w systemie „projektuj i buduj” na realizację zadania. Zakończenie prac przewiduje się w 2024 roku.
 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony